70 Yaşında Başardı

70 yaşında ehliyet sahibi oldu!

Aydın’ın Efeler ilçesinde seyyar çiçekçilik yapan 70 yaşındaki Şükrü Umurhan, ilerlemiş yaşında ehliyet almaya hak kazandı. 3 çocuk, 8 torun sahibi olan ve ilkokula diplomasını bile sonradan alan Umurhan, “İnsanın yaşı önemli değil, yeter ki başarmaya karar versin” dedi.

Yıllarca pazarcılık işiyle uğraşan ve son 15 yıldır Efeler’deki Ramazanpaşa Camisi’nin yanında seyyar çiçekçilik yapan Şükrü Umurhan, 70 yaşında ehliyet sahibi oldu.

Hayatı boyunca hiç ehliyet almayan Umurhan, bir süre önce çiçek taşıdığı 3 tekerlekli arabasıyla polis kontrolüne takıldığını ve buradaki polislere ehliyet alacağı sözünü verdiğini belirtti. Bu olayın ardından sözünü tutumak için bir ehliyet kursuna kaydolan Umurhan, azimle çalışmaya başladı. Bütün derslere eksiksiz katılan 3 çocuk ve 8 torun sahibi Şükrü Umurhan, yazılı sınavı ilk girişinde kazandı. Ardından yapılan direksiyon sınavını da başarıyla geçen 70 yaşındaki Şükrü Umurhan, ehliyet almaya hak kazandı.

“POLİS ARKADAŞLARA SÖZ VERDİM”

Kullandığı 3 tekerlekli motoruyla polis kontrolüne yakalandığını ifade eden Şükrü Umurhan, sonrasında yaşananları şu sözlerle anlattı:

“3 tekerlekli motorumla her gün evden camiye kadar çiçek taşıyorum. Bir gün polis arkadaşlar beni yolda yakaladı. Ehliyet sordular, bende ehliyet yoktu. ‘Amca, senden ricamız git ehliyet al’ dediler ve bana ceza yazmadılar. Onlara söz verdim ve sözümü tutmak için hemen ehliyet kursuna yazıldım. Derslerime iyi çalıştım. Hocamdan Allah razı olsun. Bana test kitapları verdiler. Çoğu zaman kimse gelmediğinde bile gelip tek başıma test çözdüm. Ben okul mezunu değilim. Askerden geldiğim zaman Almanya’ya gitmek için başvuru yapacaktım. 1974 yılında, diplomayı dışarıdan aldım. Mutluyum. İnsanın yaşı önemli değil, yeter ki bir şeyleri başarmaya karar versin.”

“AZMİN ZAFERİ”

Şükrü Umurhan’ı sınava hazırlayan Elit Sürücü Kursu’nun Müdürü Muhsin Polat “Eğer ehliyet almak için yola çıktıysanız, mutlak suretle derslere katılmanız lazım. Deneme sınavlarına katılmanız lazım. Şükrü amca bunu başardı. Derslere eksiksiz katıldı ve bileğinin hakkıyla hem yazılı sınavı hem de direksiyon sınavını geçti. Buna azmin zaferi diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Yazının Devamı İçin Tıklayınız.

Bu Sayfa;
Bugün 0,
Toplamda: 29 kez okunmuştur.
Son okunma tarihi 25.11.2019 'dir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir