Similatörlü Eğitim

 

2001 2002 İnterpol bilişim ödülleri “Eğitim ve Donanım”ürünü birincisi

Aydın Elit Sürücü kursu adaylarının bilinçli araç kullanımının temel unsurlarını vermek amacıyla multimedya teknolojisinin tüm özelliklerini kullanan, sanal kentte gerçekçi bir trafik akışı içeren, tehlikeden uzak bir ortamda  eğitim fırsatı sağlayan  sürücü eğitim simülatörünü Hizmetinize sunmuştur.

Gerçeğe uygun olarak tasarlanan üç boyutlu şehir ortamı, konutlar, mağazalar, parklar, okullar, restoranlar, benzin istasyonları, alışveriş merkezleri, bankalar, vb. birçok yerleşim merkezlerini içermektedir.
Dolmuşlardan otobüslere, yayalardan araçlara, reklam panoları ve billboardlarıyla şehir ortamını tamamiyle yansıtmakta, sürücülere yaşayan bir ortam sunulmaktadır.
Sistemin etkileşimli yapısı ile sürücüye kazandırılmak istenen davranışlar öğretilebilmekte ve eğitim verilebilmektedir. Sistemin yolla etkileşimi, hava koşulları ve sürüş performansı gibi özellikleriyle sürücüye gerçek duygular yaşatılmaktadır.Simülatör kullanımı sırasında, çiğnenen her kural için sesli ve görsel uyarılar bulunmaktadır. Ekranın sağ üst köşesinde uyulmayan kurallar veya trafik işaretleri ile hataların yapıldığı anda sürücünün uyarılması, verilen eğitimin etkin olmasını ve aktif öğrenmeyi sağlar.


Trafik eğitimi konusunda duyulan ihtiyacın giderilmesinde önemli bir araç olacağı düşünülen ve oyun çekiciliği taşıyan bu simülatör, başlangıç seviyesindeki sürücülerin sanal, riskten uzak bir ortamda direksiyon başında sürücülük yeteneklerini geliştirme fırsatını bulmalarına yardımcı olmaktadır.

Kullanıcılar yaptıkları hataların sonuçlarını görerek ve Trafikent’in sanal dünyasında herhangi bir tehlikeden uzak olarak deneyim kazanacaklardır.

Sistem Özellikleri:

 Gerçek şehir ortamı
 Güvenli sürüş deneyimi
 Trafik ışıkları, işaretler ve polis kontrolünde gerçekçi trafik akışı
 Trafik kurallarına uygun doğru araç kullanım eğitimi
 Trafik kuralları ihlali için eşzamanlı uyarı sistemi
 Sık karşılaşılan trafik olayları
 Farklı trafik koşullarına uyum sağlama
 Pekiştirme ve öğrenmenin  etkin bir biçimde sağlanması
 Detaylı performans raporları
 Ayarlanabilir yoğunlukta araç ve yaya sayısı
 Seçilebilir sürücü araçları
 Seçilebilir hava koşulları
 Manuel/Otomatik vites seçeneği
 Ayarlanabilir otomobil koltuğu
 Ayna kontrolleri

Gerçek kontroller:

 Korna,Dönüş sinyal,Kontak  Vites

 Debriyaj, fren, gaz pedalı  El freni

 Emniyet kemeri
 Zengin ses ortamı (arkada iki, koltuk altında bir adet hoparlör bulunmaktadır)

Bu sayfa;
Bugün 0,
Toplamda: 63 kez okunmuştur.
Son okunma tarihi 17.04.2019 'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir