Trafikte de bir aileyiz

Trafikteki şiddeti önlemek ve farkındalık yaratmak için istediğini belirten Polat, herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Efeler’de hizmet veren Özel Elit Sürücü Kursu Müdürü Muhsin Polat, trafikteki kötü gidişatı önlemek ve farkındalık yaratmak amacıyla bir slogan geliştirdi. “Biz trafikte de bir aileyiz” yazılı afişleri iş yerinin çeşitli yerlerine asan Polat, herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet etti.
Trafikte herkesin aileden biriymiş gibi görülmesi gerektiğine ve şiddetten kaçmanın önemine değinen Polat, “Yaşam tarzı ile araç kullanmanın ilişkili olduğu bilinmelidir. Bir toplum içerisinde, bireylerin birbirlerine karşı olan davranış biçimleri, saygılı, hoşgörülü, nazik, sabırlı olmalıdır ve empati yapabilmelidir. Evimize gelen misafire nasıl davranıyorsak, trafikte de aynı yaklaşımı göstermeliyiz. Bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir slogan geliştirdik” dedi.
“HERKESİN SAHİPLENMESİNİ İSTİYORUZ”
Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan çalışmalar kapsamında anaokulu ve ilkokul öğrencilerine trafik kuralları konusunda eğitim verdiklerini belirten Polat, “Çocuklara bu konuda eğitimler veriyoruz fakat sürücü eğitimsiz olursa sorun yine devam ediyor. Araç kullanan herkes bunun bilincinde olmalıdır. Sürücülere yönelik bir eğitim çalışmasının yapılması, kanuni cezai yaptırımların artırılması gerekmektedir. Biz bu sloganı herkesin sahiplenmesini, sürücü kurslarında, araçlarda afişlerin yer almasını istiyoruz” diye konuştu.

Bu Sayfa;
Bugün 0,
Toplamda: 58 kez okunmuştur.
Son okunma tarihi 17.11.2019 'dir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir